Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co

sikur download t'isha download djalë download Sikur t'isha free Sikur t'isha djalë PDF/EPUBStermilli Dibra Express Sikur t’isha djalNga Haki Stermilli Automobili ikte me shpejti dhe tue bam zhurm Her ngjitesh n t prpjetat her djergesh n teposhtat dhe her rrshiste ndr rrafshina Shokt e mij bashkudhtar her kuvendojshin me njeni tjetrin her heshtshin t rrmbyem e t mahnitun nga bukurit e rralla shfaeshin gjat rrugs Sikur t'isha djal Haki Stermilli hareketforum Sikur t'isha djal Sipas romanit Dijes i kishte vdekur e ma ysh kur ajo kishte en vjeare Nna e saj vdi e re ende pa i mbushur vjet Pas vdekjes s Sikur t'isha djal Analiza Maturanti Shiptar Sikur t'isha djal sht roman n gjuhn shipe i shkruar nga shkrimtari shiptar Haki Strmilli Prmbajtja Prmbledhje Romani Sikur t isha djal ishte nj jehon e ksaj lvizjeje shorore dhe nj nga veprat ku ajo u pasyrua m gjer e n mnyr t drejtprdrejt Romani ka formn e nj ditari t mbajtur nga personazhi kryesor i tij vajza e re Dija Sikur t'isha djal Wikipedia Sikur t'isha djal sht roman n gjuhn shipe i shkruar nga shkrimtari shiptar Haki Strmilli Prmbledhje Ky artikull dyshohet se prmban hulumtim vetjak apo thnie t pacituara prandaj nuk mund t merret si i sakt Ju lutemi ndihmoni edhe ju n prmirsimin e ktij artikulli Romani Sikur t isha djal ishte nj jehon e ksaj lvizjeje shorore dhe nj nga Sikur t'isha djal by Haki Strmilli Goodreads uotes from Sikur t'isha djal “Po t'a kisha pase ne dore do ta grisesha carcafin dhe nuk do ta lejsha femnen pa shkolle pse grueja asht themeli i shonis njerezore pse ajo asht burimi i moralit pse ajo eshte nyja e shenjte e enejes pse ajo e mbjell faren e dashunis vellazenore ne mes njerezve Sikur t'isha djal Roman Book WorldCatorg Sikur t'isha djal Roman Haki Stermilli Home WorldCat Home About WorldCat Help Search Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library Create lists bibliographies and reviews or Search WorldCat Find items in libraries near you Sikur t'isha djal Haki Stermilli | Shkodra Daily Ah sikur t'isha djal dhe t'a merrsha un flamurin.

Stermilli Dibra Express Sikur t’isha djalNga Haki Stermilli Automobili ikte me shpejti dhe tue bam zhurm Her ngjitesh n t prpjetat her djergesh n teposhtat dhe her rrshiste ndr rrafshina Shokt e mij bashkudhtar her kuvendojshin me njeni tjetrin her heshtshin t rrmbyem e t mahnitun nga bukurit e rralla shfaeshin gjat rrugs Sikur t'isha djal Haki Stermilli hareketforum Sikur t'isha djal Sipas romanit Dijes i kishte vdekur e ma ysh kur ajo kishte en vjeare Nna e saj vdi e re ende pa i mbushur vjet Pas vdekjes s Sikur t'isha djal Analiza Maturanti Shiptar Sikur t'isha djal sht roman n gjuhn shipe i shkruar nga shkrimtari shiptar Haki Strmilli Prmbajtja Prmbledhje Romani Sikur t isha djal ishte nj jehon e ksaj lvizjeje shorore dhe nj nga veprat ku ajo u pasyrua m gjer e n mnyr t drejtprdrejt Romani ka formn e nj ditari t mbajtur nga personazhi kryesor i tij vajza e re Dija Sikur t'isha djal Wikipedia Sikur t'isha djal sht roman n gjuhn shipe i shkruar nga shkrimtari shiptar Haki Strmilli Prmbledhje Ky artikull dyshohet se prmban hulumtim vetjak apo thnie t pacituara prandaj nuk mund t merret si i sakt Ju lutemi ndihmoni edhe ju n prmirsimin e ktij artikulli Romani Sikur t isha djal ishte nj jehon e ksaj lvizjeje shorore dhe nj nga Sikur t'isha djal by Haki Strmilli Goodreads uotes from Sikur t'isha djal “Po t'a kisha pase ne dore do ta grisesha carcafin dhe nuk do ta lejsha femnen pa shkolle pse grueja asht themeli i shonis njerezore pse ajo asht burimi i moralit pse ajo eshte nyja e shenjte e enejes pse ajo e mbjell faren e dashunis vellazenore ne mes njerezve Sikur t'isha djal Roman Book WorldCatorg Sikur t'isha djal Roman Haki Stermilli Home WorldCat Home About WorldCat Help Search Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library Create lists bibliographies and reviews or Search WorldCat Find items in libraries near you Sikur t'isha djal Haki Stermilli | Shkodra Daily Ah sikur t'isha djal dhe t'a merrsha un flamurin.

Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co

⚦ [PDF] ✎ Sikur t'isha djalë By Haki Stërmilli ✶ – Usobet.co Sikur t’isha djal – L e t r s i Ah sikur t’isha djal dhe t’a merrsha un flamurin e ksaj vepre me t vrtet madhshtore e njerzore ershuer Prsri muer letr Irena prej Shpendit Ai prap pyeste pr mueSikur t’isha djal – L e t r s i Ah sikur t’isha djal dhe t’a merrsha un flamurin e ksaj vepre me t vrtet madhshtore e njerzore ershuer Prsri muer letr Irena prej Shpendit Ai prap pyeste pr mue N mes t tjerave i shkruente edhe se mbasi t’a mbaronte shkolln dshironte me u shprngul nga Shkodra e me ardh ktu Ky lajm m gzoi tepr sepse do t mundem me e pam nga Sikur t'isha djal Roman Book WorldCatorg Sikur t'isha djal Roman Haki Stermilli Home WorldCat Home About WorldCat Help Search Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library Create lists bibliographies and reviews or Search WorldCat Find items in libraries near you Sikur t'isha djal Haki Stermilli | Shkodra Daily Ah sikur t'isha djal dhe t'a merrsha un flamurin e ksaj vepre me t vrtet madhshtore e njerzore ershuer ; Prsri muer letr Irena prej Shpendit Ai prap pyeste pr mue N mes t tjerave i shkruente edhe se mbassi t'a mbaronte shkolln dshironte me u shprngul nga Shkodra e me ardh ktu Ky lajm m gzoi tepr sepse do t mundem me e pam nga Sikur t'isha djal early learningco Sikur t'isha djalpdf Haki Strmilli on Sikur t'isha djal explained Sikur t'isha djal review Sikur t'isha djal trailer Sikur t'isha djal box office Sikur t'isha djal analysis Sikur t'isha djal Sikur t'isha djal fa Romani Sikur T Isha Djal Ishte Nj Jehon E K Saj L Vizjeje Sho Rore Dhe Nj Nga Veprat Ku Ajo U Pasyrua M Gjer E N M Nyr T Drejtp Rdrejt Romani Ka Sikur t’isha djal Autor Haki Strmilli Tirana Review of Sikur t’isha djal Autor Haki Strmilli Roman fae Tiran Ora botimi i par mimi lek Synopsis nga Dr Ziaudin Kodra Autori i ktij libri rreh disa probleme me randsi t madhe t Shonis s’on Asht nji roman shonor protoganistja e s cilit asht nj vajz shiptare Dija e pajisun me t Sikur t'isha djal Haki Stermilli Sikur t'isha djal Haki Stermilli nga ak prej Sat Jan pm ak prej Sat Jan pm Sikur te isha djale Haki Stermilli ShtepiaeLibritcom sikur te isha djale haki stermilli Sikur t'isha djal Haki.

Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co

Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co Haki Stërmilli was an Albanian writer and journalist His works dealt mostly with issues related to the rights of the Albanian communities outside Albania republicanism emancipation of women and feminism His best known work is the novel Sikur të isha djalëIf I were a boy Stërmilli finished his first studies in Bitola In 1920 along with Avni Rustemi he became one of the founders and the secr

10 thoughts on “Sikur t'isha djalë

 1. Oana Spahiu Oana Spahiu says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBNje nga kryeveprat e letersise shipe Eshte shkruar rreth nje shekull me pare e fatkeesisht mbetet aktual edhe sot ne shume familje shiptare Po a i thjeshte sa eshte ky liber po a eshte edhe rrenethes Behesh njesh me Dijen sa i shkon emri e an bashke


 2. Enxhi Enxhi says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBPo e imagjinoja veten në situatën e Dijes dhe rebelohesha pse nuk e ngre më shumë zërin më vinte të hyja në libër e t'u mshojsha me grusht turinjve të njerkës të atit e atyre meshkujve fanatikë e të palogjikëshëm ë kanë përdorur fenë si iu ka dashur mendja e tyre e trashë Po në të vërtetë Dija smund të bënte më shumë se a çtë bënte një vajzë 17 vjeçare para një mentaliteti të hekurt dhe a shumë mendjeve të ndryshkura ë kishin pushtet mbi të Vetëm të bëhej vrasëse po kjo do ta shkatërronte të gjithë figurën e saj Ajo ishte zemërdhembshur e logjikshme e përshpirtshme Dija e shkretë ta këput shpirtinSi problematikë më kujton pak Bardhën e Temalit


 3. Ergys Hasanbelli Ergys Hasanbelli says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBNe ofte se ky liber do te shkruhej nga nje shkrimtar i huaj sot do te kishte permasa boterore dhe padyshim do ishte ne listen e librave e duhen lexuar patjeter njehere ne jete Eshte i shkruar ka thjeshte ka bukur me cdo fjale e te mbush me dhimbje Dhimbje per nje kohe e mendonim se sot do kishte ikur por aspak ky liber eshte ka bashkekohor edhe sot e kesaj dite Merreni kete liber lexojeni dhe kalojeni dore me dore sepse cdo person e ju njihni duhet ta lexoje patjeter


 4. Alba Alba says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBNje nder librat me te bukur per barazine gjinore apo feminizmin e kam lexuar deri me taniE lexova me nje fryme me la pa gjume me lendoi me vrauKryeveper e letersise shiptareShpresoj e edhe jashte vendit te marre vleren e meriton


 5. Sanie Petritaj Sanie Petritaj says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBNje nga librat me te bukur te letersise shiptare Haki Stermilli must have been a fucking genius Nje liber i shkruar shume kohe me pare e te rremben ne cdo fjale Please make this book famous


 6. books and a poet books and a poet says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBNje histori e mrekullueshme revolucionare per te drejtat e grave te cilat jane shkelur ashper nder shekuj nga mendimet e liga patriarkale te cilat kane rritur gjenerata te tera nen faktin se burri sundon gruan gje e eshte kunder ligjeve natyroreUn


 7. Evisa Evisa says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBAh femna shiptare Ajo përgjithësisht asht e vorfën shpirtnish e pazhvillueme mentarisht dhe e dobët fizikisht pse nuk i asht dhanë mundësia ë t'a argëtoje shpirtin ë t'a ushejë mendjen dhe t'i gëzoje dhantit e natyrës për t'u bamë e fortë dhe e dobishme për shonin ku ban pjesë Ajo s'ka kurrgja ë të jetë e kënaun dhe krenare; vjen e shkon pa lanë gjurmë në këtë jetë Ajo edhe po të dojë s'mundet dhe s'ka se si t'i kushtohet së mirës së bukurës e të virtytshmes pse përnjimend asht si nji robneshë pa kurrfarë të drejte Un po t'isha djalë do t'i


 8. Amanda Lila Amanda Lila says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBKy eshte padyshim libri me i bukur e kam lexuar kete vit Nje liber i cili i paraitur ne trajten e ditarit te nje vajze te re flet per jeten e veshtire te gruas shiptare ne nje shoeri te varfer shpirterisht dhe te ndrydhur nga mendesia patriarkale Me pelen edhe emri e autori i ka dhene vajzes Dije Mendoj jo pa ellim i eshte dhene ky emer sepse vajza vete eshte e vetedijeshme se ajo cka e rrethon se vendimet e marra per te pa pelimin e saj se kontrolli dhe standartet e dyfishta shoerore nuk jane te drejta dhe nuk duhen pranuar si te tilla k


 9. Gentian Liko Gentian Liko says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBLibri i pare nga nje autor shiptar e lexoj ne keto 3 vitet e fundit dhe e them me bindje te plote e eshte nje nga me te bukurit I shkruar shume vite me pare vazhdon akoma te mbetet shume aktual I shkruar thjesht dhe transmeton nje rrjedhsmeri ne lexim a sa e ke shume te veshtire ta heesh nga dore Eshte nje liber mjaft prekes ku lexuesi behet pjese e vuajtjeve dhe padrejtesive e i behen protagonistes


 10. Lyra Goga Lyra Goga says:

  Sikur t'isha djalë PDF/EPUB ç Sikur t'isha PDF/EPUB æ PDF/EPUB usobet.co sikur download, t'isha download, djalë download, Sikur t'isha free, Sikur t'isha djalë PDF/EPUBHaki Stermilli eshte nje nga autoret shiptar e me pelen me se shumti Perve e ishte nje shkrimtar shume I talentuar ajo ka e ben te dallohet nga shkrimtaret e tjere eshte fakti se ai ishte shume perparimtar Ne nje kohe kur femra nuk konsiderohej asgje me shume se nje kafshe kur ajo nuk respektohej dhe madje as nuk kishte te drejte te edukohej te jepte mendimet apo idete e saja poeti i madh shkroi nje liber per te Ai e kishte kuptuar e vetem me fuizimin dhe barazine e p


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *